Клозе се завърна и Лацио започна да бие

Със силен финален щурм Лацио обърна Катаня от 0:1 до 2:1 като домакин в среща от 30-ия кръг на Серия "А" и е само на 4 точки от третото място, което праща в Шампионската лига. За "орлите" в игра се завърна Мирослав Клозе, който лекуваше контузия от 3 февруари насам. Германският нападател влезе като смяна в 75-ата минута и това явно вдигна духа на съотборниците му, които до този момент губеха с 0:1 след случайния гол на Мариано Иско в 50-ата минута. Късметът, който почти през целия двубой беше обърнал гръб на римляните, им се усмихна в 79-ата минута, когато централният защитник на Катаня Никола Легроталие си заби автогол. След само 120 секунди Едерсон спечели дузпа, от която Антонио Кандрева заби победния гол за Лацио.

По този начин тимът на Владимир Петкович си отмъсти на "слоновете" за тежката си загуба с 0:4 през есенния полусезон. Отделно столичани елиминираха Катаня и в турнира за Купата на Италия, където вече са на финал.

Преди днешния двубой домакините бяха в серия то три последователни загуби за първенство.

В следващия кръг е големият мач за Лацио - дербито срещу Рома на 8 април, което ще е от ключово значение за битката за евроквотите. Днес "вълците" се провалиха срещу Палермо - 0:2, и са на 3 точки зад "небесносините".

Четири дни преди това - в четвъртък, "орлите" гостуват на Фенербахче в първа среща от четвъртфиналите в Лига Европа.

Снимка: Getty Images/Guliver