Найден Найденов: Взехме важна победа!

Треньорът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) Найден Найденов заяви след победата над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1, в първия мач от полуфиналните плейофи в Суперлигата при мъжете, че тимът му е взел важна победа по пътя към спора за титлата. Ето неговият коментар за BGvolleyball.com след успеха:

„Взехме много важна победа над Нефтохимик. Знаехме, че мачът ще бъде тежък, още повече, след възхода, който бургазлии показват през последния месец. Радостен съм от победата. Тя ни дава една крачка напред към постигане на основните ни цели. Доволен съм от всички момчета. С изключение на втория гейм играхме много добре. Във втората част съперника ни затисна със сервис и ни отбеляза точкова серия, като ни поведе с 18:11. Впоследствие ние стопихме разликата, като изравнихме резултата, но във важния момент, нови грешки не ни позволиха да вземем този гейм. Важното е обаче, че успяхме отново да се вдигнем, да стабилизираме играта си и да вземем следващите две части за крайната победа".

"Във втория мач, който ще се играе в Добрич на 28 март, отново излизаме за победа. Тимът на Нефтохимик е опитен и няма да е лесно, но ние пък играем стабилно през целия сезон. Смятам, че напълно заслужаваме да сме на финал, така че се надявам да си свършим работата още в Добрич и да не се стига до трети мач”.