Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Пари Сен Клод на Райна Минкова на полуфинал във Франция

Новакът във френския волейболен елит Пари Сен Клод (Париж), воден от българската треньорка Райна Минкова, се класира за полуфиналите в Лига А при жените,  Столичният тим, който по средата на сезона дори бе застрашен от изпадане, направи страхотна серия от 10 поредни победи и завърши редовния сезон на 4-то място с 33 точки след 13 победи и 9 загуби. В последния 22-ри кръг момичетата на Минкова постигнаха престижна победа над гостуващия Мюлюз с чистото 3:0 (25:22, 25:22, 26:24). На 6 април Пари Сен Клод ще посрещне победителя в редовния сезо Кан в първия мач от полуфиналната серия, в която се играе до 2 победи от 3 срещи.

Други два "български" отбора също се поздравиха с чисти победи в последните си срещи от редовния сезон и така намериха място в плейофите за 5-8-мо място. Петя Цекова стана най-резултатна при победата на своя Еврьо като гост на Кале с 3:0 (26:24, 27:25, 27:25). Тя допринесе за успеха с 16 точки (2 блока, 38% ефективност в атака и 91% позитивно посрещане). Еврьо завърши на 7-мо място с 30 точки след 9 победи и 13 загуби и ще срещне 6-ия Венелес в полуфинален сблъсък за 5-ото място. Истър се наложи над гостуващия Ено с 3:0 (25:20, 25:19, 25:23). Българската централна блокировачка Нора Богданова записа 8 точки (2 аса, 1 блок и 50% ефективност в атака) за победителките. Нейната съотборничка Юлия Стоянова влезе в игра като резерва само през третия гейм и записа 33% перфектно посрещане, без да запише нито една точка. Истър зае 8-ото място с 29 точки след 10 победи и 12 загуби и ще срещне 5-ия Льо Кане. В тези плейофи също се играе до 2 победи като първите срещи са на 6 април (събота).

Изпадналият от елита Алби се прости с първа дивизия с домакинска загуба от гранда Кан с 0:3 (17:25, 17:25, 19:25). Българското либеро Гергана Докузова посрещна добре единствения сервис насочен към нея. Разпределителката Цветелина Николова влезе в игра като резерва през първия и през втория гейм. Алби завърши сезона на последното 12-то място с 2 победи от 22 мача.