Дани Милушев и Сора завършиха със загуба редовния сезон в Серия А2

Волейболният национал Данаил Милушев и неговият Глобо Банка Пополаре Дел Фрузинате (Сора) завършиха редовния сезон в италианската Серия А2 със загуба. Дани Милушев и съотборниците му паднаха като гости на Веро Волей (Монца), където пък играе българинът с италиански паспорт Светослав Ангелов, с 1:3 (18:25, 28:26, 14:25, 22:25) в мач от последния 26-ти кръг от редовния сезон, игран тази вечер.

Въпреки поражението отборът на Сора завърши на 3-то място в крайното класиране с 46 точки след 15 победи и 9 загуби. Така на 1/4-финалните плейофи в Серия Дани Милушев и компания ще срещнат 8-ия в класирането Сиеко Сървис (Ортона), като ще започнат плейофната серия с преднина от 1-0 победи заради по-доброто си място в редовния сезон. Играе се до 3 успеха от 5 мача. Първата среща между двата тима е следващата неделя (31 март) от 19,00 часа българско време.

Дани Милушев изигра един от малкото си слаби мачове и стана втори по резултатност със скромните за него 13 точки (33% ефективност в атака), с колкото завърши и Симоне Анцани. Финландският национал Анти Силтала пък добави 17 точки (2 блока, 50% ефективност в атака, 63% позитивно и 44% перфектно посрещане), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победата. За отбора на Монца Леонардо Пилити се отчете с 20 точки (2 блока, 3 аса и 52% ефективност в атака), а Светослав Ангелов влезе като резерва в четвъртия гейм и завърши с 1 точка (33% ефективност в атака, 86% позитивно и 71% перфектно посрещане) за успеха.

ВЕРО ВОЛЕЙ (МОНЦА) - ГЛОБО БАНКА ПОПОЛАРЕ ДЕЛ ФРУЗИНАТЕ (СОРА) 3:1 (25:18, 26:28, 25:14, 25:22)
МОНЦА: Михал Храздира 12, Симоне Тиберти 3, Паоло Коци 6, Якопо Бото 18, Томас Берета 13, Леонардо Пилити 20 - Франческо Пиери-либеро (Карло Мор, СВЕТОСЛАВ АНГЕЛОВ 1)
Старши-треньор: Орацио Дел Федерико
СОРА: Адриано Паолучи, Лоренцо Скудери 8, Давиде Мацоне 9, ДАНАИЛ МИЛУШЕВ 13, Анти Силтала 17, Симоне Анцани 13 – Роберто Ромити-либеро (Марко Марцола, Франческо Фортунато)
Старши-треньор: Даниеле Ричи.