КВК Габрово на полуфинал срещу Левски след 3:1 над Пирин

Волейболният отбор на КВК Габрово се класираха за полуфиналните плейофите в Суперлигата. Възпитаниците на треньора Любомир Герасимов надиграха у дома Пирин Балканстрой с 3:1 (22:25, 25:11, 25:18, 25:17) в трети решителен мач между двата тима от 1/4-финалите, игран тази вечер пред около 700 зрители в зала "Орловец".

Така габровци спечелиха плейофната серия с 2-1 победи и ще срещнат на полуфиналите Левски Волей, които елиминираха ЦСКА също след 2-1 успеха. Първата среща между КВК Габрово и "сините" е в понеделник (25 март) от 18,00 часа в Габрово. В полуфинала също се играе до 2 победи от 3 мача. От друга страна волейболистите на Пирин завършват на 7-мо място в първенството.

Срещата започна малко по-добре за гостите от Пирин, които поведоха с 4:1 след атака и контра на Йордан Желязков и контра на капитана Благовест Катранджиев. Постепенно габровци изравниха при 6:6 след бъркана топка на Желязков от Пирин и контра през центъра на Иван Власев и дори дръпнаха със 7:6 след ас на Мартин Палийски. Техническата пауза пък дойде при 8:7 за домакиноте след пусната топка на Станислав Петков - Балки. Равностойната игра продължи до 9:9, след което момчетата на Мирослав Живков поведоха отново с 12:9 след атака в аут на Стоян Вулджев от КВК Габрово последвана от блокада и контра на Александър Кордев. Въпреки тайм-аута за наставника на габровския тим Любомир Герасимов, Пирин запази преднината си до 16:14 след бърза атака през центъра на Кордев. Постепенно домакините изравниха при 18:18 след атака по правата на капитана Красимир Стефанов и аут на Желязков от разложани. Равенството се запази до 20:20, след което Пирин дръпна за пореден път при 22:20 след нова успешна атака на Желязков и блокада на разпределителя Добромир Димитров. Последва ново изравняване на резултата при 22:22 след блокада на опитния разпределител на габровци Николай Найденов. Все пак, момчетата на Мирослав Живков измъкнаха гейма с 25:22 след атака през центъра на Кордев и две последователни атаки в аут на Краси Стефанов от домакините.

В началото на втората част КВК Габрово дръпна с 4:1 след силна атака на Краси Стефанов, контра през центъра на Мартин Палийски и блокада на Иван Власев. Независимо от тайм-аута за Мирослав Живков, разликата нарасна до 7:1 след атака от втора линия на Станислав Петков, аут на Йордан Желязков и блок на разпределителя Николай Найденов и с 8:2 след технично пусната топка на Найденов. Преднината на габровци нарасна до 13:4 след мощна атака на Петков и две атаки в аут на Желязков от Пирин. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:6 след силен ас на Петков. Последва нова грешка на Желязков в нападение - 17:6 и тайм-аут за Миро Живков. Резултатът стана 22:8 след контра на Краси Стефанов, аут на Благовест Катранджиев от Пирин и блокада на Иван Власев, след което КВК Габрово взе гейма с разгромното 25:11 след нова блокада на Власев.

Третият гейм стартира добре за Пирин, които поведоха с 3:1 след грешка в посрещането на габровци и блокада на Йордан Желязков. Домакините веднага изравниха при 4:4 след блок-аут на Мартин Палийски и ас на Стоян Вулджев. Първата техническа пауза пък дойде при 8:6 за габровския тим след ас на капитана Краси Стефанов и блокада на разпределителя Николай Желязков. Последваха блокада на Станислав Петков - Балки и нов ас на Краси Стефанов - 10:6 и тайм-аут за Миро Живков. Двата тима продължиха равностойно до 13:9, след което последваха контра на Стефанов и блокада на Мартин Палийски и 15:9. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:10 за габровци след атака през центъра на Палийски, Разликата леко нарасна при 19:11 след мощна контра на Петков и поредна грешка на Желязков от Пирин. Момчетата на Любо Герасимов запазиха преднината си до 22:14 след грешка в атака на Благовест Катранджиев, след което спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:18 след ас на влезлия като резерва Минчо Минчев.

Четвъртата част тръгна равностойно до първата техническа пауза, която дойде при минимална преднина за домакините - 8:7 след атака в аут на Йордан Желязков от Пирин. Последва отлична блокада на Краси Стефанов и 9:7. Разликата нарасна до 11:8 след блок на Станислав Петков и тайм-аут за Миро Живков. Въпреки това последва атака в аут на Радослав Попов от гостите и 12:8. Резултатът стана 14:9 след пусната топка на разпределителя Николай Найденов. Второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за габровци след блок-аут на Стоян Вулджев. Последваха ас на Иван Власев и блокада на Палийски - 18:12 и тайм-аут за Миро Живков. Въпреки това, разликата набъбна до 21:14 след контра на Петков и ас на Вулджев, след което габровският тим спечели гейма с 25:17 след ас на Краси Стефанов, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за победителите стана Станислав Петков - Балки с 22 точки (3 блока, 1 ас, 69% ефективност в атака, 29% позитивно и 29% перфектно посрещане), а капитанът Красимир Стефанов добави 17 точки (1 блок, 3 аса и 54% ефективност в атака) за успеха. За тима на Пирин Йордан Желязков завърши с 16 точки.

КВК ГАБРОВО - ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ 3:1 (22:25, 25:11, 25:18, 25:17)
КВК ГАБРОВО: Станислав Петков 22, Мартин Палийски 8, Иван Власев 12, Стоян Вулджев 10, Красимир Стефанов 17, Николай Найденов 5 - Атанас Митев-либеро (Николай Кичуков, Минчо Минчев 2)