Хетафе пречупи Атлетик Билбао (видео)

Отборът на Хетафе надигра с минималното 1:0 Атлетик Билбао в двубой от 28-ия кръг на Примера дивисион. Борха Фернандес отбеляза в седмата минута след грешка на баската отбрана при корнер. Мадридският тим вече има четири победи и едно реми в последните си пет срещи. "Рохибланкос" продължават да не са спокойни за оставането си в елита.

Тимът на Луис Гарсия започна много силно. В третата минута Серхио Ескудеро нацели напречната греда след мощен шут от 23 метра. В седмата минута домакините откриха резултата. Педро Леон изпълни корнер и Борха Фернандес от пет метра абсолютно сам засече безпощадно в мрежата - 1:0. Първият шанс за "лъвовете" беше в 11-ата минута, когато Мигел Анхел Моя отрази удар на Ариц Адурис.

В 24-ата баският голмайстор изпусна сам срещу вратаря след хубав пас на Андер Итураспе. В 36-ата столичният тим изпусна да удвои: Педро Леон центрира от фаул, Борха спечели битката с Итураспе, но Горка Ираисос се справи. В края на полувремето билбаинци изпуснаха при изгодни ситуации. В 40-ата Борха беше близо до автогол, а минута по-късно Ибай Гомес не стреля точно.

В 48-ата Педро Леон поиска дузпа, но съдията Иглесиас Вийянуева остави играта да продължи. В 51-вата Борха отново се размина с автогол. В 52-рата Абделазиз Барада пропусна сам срещу Ираисос. Марсело Биелса се опита да усили атаката с включването на Фернандо Йоренте и Гайска Токеро.

В 60-ата Барада стреля прекалено високо. В 63-ата централният защитник на "сините" Федерико Фернандес нацели греда след удар с глава. В 71-вата Педро Леон стреля директно от фаул, но Горка улови. Атлетик атакуваше с повече футболисти в търсене на изравняването, а Хетафе разчиташе на контри. В 77-ата минута резервата Икер Муниаин не можа да се възползва от неориентирана игра на Моя, който в крайна сметка улови. В 86-ата и 87-ата минута домакините на два пъти изпуснаха в опит за ответен удар в разредената отбрана.

Хетафе е осми с 42 точки и остава в спора за евроместата. Атлетик е с десет точки по-малко и на осем от зоната на изпадащите.

Снимка: "Марка"