Амкар громи, Сираков с 2 асистенции (видео)

Българският защитник Захари Сираков се отличи с две асистенции при победата на своя Амкар с 5:1 като домакин срещу Алания в 21-ия кръг на руската Премиер Лига. 35-годишният Сираков асистира на Мартин Якубко за второто и третото попадение на тима от Перм - в 19-ата и 26-ата минута. Преди това Александър Коломейцев бе открил резултата в 10-ата минута в полза на домакините. Почетното попадение за гостите от Владикавказ реализира Огньен Вранеш в 63-ата минута. В добавеното време Константин Василиев от дузпа и Максим Канунников направиха победата на Амкар още по-изразителна.

Сираков записа 90 минути за Амкар, а Пеев остана на терена до 89-ата, когато бе сменен. Третият българин в тима от Перм - Благой Георгиев, не игра поради наказание.

След този успех Амкар се изкачи на 11-о място в класирането с 22 точки, докато Алания заема предпоследната 15-а позиция с едва 12.