Колумбиец от Каляри направи мача на живота си (видео)

Каляри сложи по болезнен начин точка на силната серия на Сампдория от шест срещи без загуба в калчото, разбивайки го с 3:1 на свой терен. Голям мач направи нападателят на домакините Виктор Ибарбо, който наниза и трите гола. Колумбиецът подхвана "моряците" в 18-ата минута с първото си попадение и ги довърши през второто полувреме, когато се разписа в 52-ата и 72-ата минути. Силите на Сампдория стигнаха само за почетен гол в последната минута, дело на резервата Макси Лопес от дузпа. За нарушението при наказателния удар защитникът на Каляри Лука Росентини получи директен червен картон.

Изригването на героя Ибарбо е нетипично за него. Досега през сезона в Серия "А" тъмнокожият здравеняк имаше само един гол в 23 участия. През миналия сезон пък южноамериканецът игра във всичките 38 двубоя на островитяните и се отчете с три гола - колкото вкара днес само в рамките на 54 минути.

Каляри и Сампдория са в средата на таблицата само на точка един от друг.

Снимка: Getty Images/Guliver