Бивши звезди от "А" група вгорчиха дебюта на Благо Георгиев (видео)

Краснодар победи с 2:1 Амкар и излезе на 8-о място във временното класиране на руската Премиер лига. Отборът на Славолюб Муслин изигра силен мач и успя да обърне резултата, след като гостите поведоха в средата на първото полувреме. Дебют за Амкар направи Благой Георгиев. Българинът беше на-добрият футболист на тима от Перм преди почивката, като на два пъти негови изстрели затрудниха вратаря на "биковете" Александър Филцов. През второто полувреме Георгиев получи жъкт картон за нарушение срещу Вандерсон.

Георги Пеев и Захари Сираков също бяха титуляри за Амкар. Пеев остана на терена до 67-ата минута, когато бе сменен от Николаос Карелис, а Сираков игра цял мач.

В основата на обрата за Краснодар бяха двама добре познати в България футболисти. Бившият халф на Черноморец Марсио Нуньо изравни с мощен шут в 27-ата минута, а любимецът на "сините" фенове Жоао Жоазиньо даде паса за победното попадение на Вандерсон през втората част.

Двата отбора направиха интересна селекция и определено се подсилиха през зимната пауза. Краснодар продаде голямата си звезда Юра Мовсисян на Спартак (Москва), но с получените пари купи бразилския нападател Вандерсон и офанзивните халфове Сергей Петров и Маурисо Перейра. Всички те, както и взетият под наем от Локомотив (Москва) вратар Александър Филцов, бяха титуляри срещу Амкар.

В Перм обърнаха внимание най-вече на офанзивната линия. Тимът бе напуснат от талантливия Павел Игнатович, но под наем от Анжи се върна Никита Бурмистров."Червено-черните" привлякоха и на най-големия талант от школата на Зенит Максим Канунников, но големият им удар определено беше Благо Георгиев. Бившият български национал веднага се превърна в основен разиграващ халф и получи доверието на старши треньора Рустем Хузин да изпълнява всички статични положения.

Амкар започна мача с повече настроение и можеше да поведе още в 35-ата секунда. Георги Пеев центрира отдясно и топката стигна до Канунников, но той нацели гредата. Двата тима нямаха никакво намерение да губят време в разузнаване и интересните атаки следваха една след друга. Благо Георгиев опита да изненада Филцов с коварен изстрел от фаул, но вратарят на домакините изби в ъглов удар. Той бе изпълнен от българина, който майсторски завъртя топката, но Филцов внимаваше и отново спаси.

В 25-ата минута изритана от стража на Амкар Сергей Нарубин топка стигна до Бурмистров. Той се справи с противников бранител и откри резултата. радостта на гостите продължи съвсем кратко. След пас на Вандерсон Марсио Нуньо възстанови равенството с поредния си красив гол от далечно разстояние.

В началото на второто полувреме Вандерсон открадна топката от защитник на Амкар и подаде на непокрития Маурисо Перейра, но той направи по-трудното и шутира високо над вратата. Малко по-късно вратарят на Амкар нарубин се контузи и бе сменен от ветерана Роман Герус. В 57-ата минута перфектно центриране на Жоазиньо намери Вандерсон и въпреки неособено високия си ръст нападателят се разписа с глава за 2:1.

До края на мача интересни ситуации имаше и пред двамата вратари, но нови голове не паднаха. В класирането е 8-и с 31 точки, колкото имат още Рубин и Локомотив (Москва), а Амкар е малко над зоната на изпадащите с 19 точки.