Хофенхайм се опъна, но не препъна Байерн (видео)

Лидерът Байерн (Мюнхен) победи с минималното 1:0 като гост намиращия се в опасната зона Хофенхайм в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Успехът е седми поред за Юп Хайнкес и неговите възпитаници в германското първенство, а последният мач, в който мюнхенци не успяха да вземат пълния комплект от точки, бе срещу Борусия (Мьонхенгладбах) (1:1) на 14 декември. Марио Гомес отбеляза единственото попадение в мача в 38-ата минута. С победата си мюнхенци продължават да поддържат дистанцията от 17 точки пред втория Борусия (Дортмунд), а Хофенхайм вече заема предпоследно място, след като вчера Аугсбург успя да победи Вердер (Бремен) с 1:0.

Наставникът на гостите продължи да държи на думата си и отново ротира своя състав. Първи минути под рамката на вратата записа Том Щарке, заменяйки твърдия титуляр Мануел Нойер. Вляво на защитата бе върнат Давид Алаба, след като в предния мач срещу Вердер (6:1) на негово място игра Диего Контенто. В предни позиции Хайнкес отново заложи на Марио Гомес, оставяйки Марио Манджукич на скамейката, а в центъра на терена стартира и Джердан Шакири. Ариен Робен пък не игра заради контузия.

В първите 20 минути на срещата Хофе атакуваше упорито вратата на Щарке. Даниел Уилямс успя да нанесе няколко опасни удара, но без резултат. След домакинския натиск Байерн взе нещата в свои ръце и започна да контролира двубоя.

Седем минути преди края на първата част баварците откриха чрез Марио Гомес. Жером Боатенг открадна топката след грешка в центъра на терена на халф на домакините и намери Франк Рибери. Французинът отклони с глава към Гомес, който я пусна покрай стража на домакините. Две минути по-късно и капитанът на баварците Филип Лаам имаше шанс да се разпише, но Аурелио Гомеш отрази удара.

В 67-ата минута Стефан Шрьок нанесе силен удар, но Щарке отново се намеси убедително.

В период от шест минути пък Бастиан Швайнщайгер можеше да удвои аванса на своите, но двата му шута от свободни удари все намираха гредите на домакините. Две минути преди края на срещата Алаба нанесе много силен удар, но Гомеш отново не допусна втори гол.

В следващия кръг Байерн (Мюнхен) приема на своя "Алианц Арена" Фортуна (Дюселдорф), а Хофенхайм гостува в дербито на дъното на Гройтер Фюрт.