Люис Хамилтън най-бърз на "Каталуния"

Люис Хамилтън приключи третия ден от тестовете в Барселона с най-добро време. Пилотът на Мерцедес успя да запише 1:20.558 минути с меките гуми на Пирели и постижението му остана неподобрено цял следобед. Това е и най-бързата обиколка от тазгодишната серия тестове на пистата "Каталуния".

Само Фелипе Маса се доближи до времето на Хамилтън, но не успя да го изпревари и с 1:21.266 мин. остна на второ място със супермеките гуми. Така пилотът на Ферари застана пред Адриан Сутил, но след това едното колело на F138 внезапно излетя и сесията беше спряна. Сутил, който беше втори сутринта, направи състезателни симулации следобеда, но времето му 1:21.627 мин. беше достатъчно добро само за трето място.

Сутринта Уилямс очакваха доставка на нови части и затова Пастор Малдонадо излезе на пистата малко по-късно от останалите, но в крайна сметка остана четвърти в класирането за деня. Следобеда Малдонадо предаде FW35 на съотборника си Валтери Ботас. След няколко обиколки с по-твърдите гуми, Ботас се доближи с 0.2 секунди до времето на Пастор и остана пети. Шести се подреди Естебан Гутиерес, който се фокусира върху дългите обиколки, подобно на Сутил и Жан-Ерик Верн.

Марк Уебър прекара по-голямата част от деня в тестване на аеродинамиката и опити с по-твърдите гуми. След късните червени флагове, австралиецът излезе с меките гуми и записа 1:22.658 мин.

По график днес за Лотус трябваше да кара Кими Райконен, но сутринта отборът обяви, че финландският пилот е болен и не е в състояние да кара. През първата половина от деня Давиде Валсеки изпълни задълженията си на резервен пилот, а следобеда от Париж се върна Ромен Грожан. Съотборникът на Кими записа 1:23.380 мин. и остана десети.

Най-много обиколки днес направи Гиедо ван дер Гарде, но най-доброто му време беше най-слабото в класирането. Катерам направиха общо 126 обиколки на трасето, а Мерцедес 117.

1.Люис Хамилтън - Мерцедес 1:20.558 мин

2.Фелипе Маса - Ферари 1:21.266 мин

3.Адриан Сутил - Форс Индия 1:21.627 мин

4.Пастор Малдонадо - Уилямс 1:22.305 мин

5.Валтери Ботас - Уилямс 1:22.468 мин

6.Естебан Гутиерес - Заубер 1:22.553 мин

7.Марк Уебър - Ред Бул 1:22.658 мин

8.Серхио Перес - Макларън 1:22.694 мин