Катаня на 2 точки от Шампионската лига (видео)

Невероятното представяне на Катаня в Серия "А" продължава с нова победа - 2:1 при гостуването на Парма. Така преди изиграването на останалите мачове от 26-ия кръг воденият от Роландо Маран тим вече е на само 2 точки от третото място, което праща на бараж за влизане в групите на Шампионската лига. "Слоновете" подхванаха съперника си още с първия съдийски сигнал и в 5-ата минута вече водеха в резултата след точен изстрел на Франческо Лоди. В 31-ата минута Гонсало Берхесио удари напречната греда, а в 44-ата минута Кеко материализира превъзходството на гостите с втори гол.

След почивката "дуковете" опитаха да се изправят на крака след кошмарната първа част, но съумяха да върнат само едно от попаденията и то чак в края. В 87-ата минута Амаури реализира за 1:2, а веднага след това централният защитник на Катаня Никола Легроталие беше изгонен за два жълти картона. Гостите обаче успяха да задържат аванса си и си тръгнаха с 3-те точки.

Парма няма победа от 7 мача насам, като освен това записа 4 поражения в последните си 5 двубоя в калчото. Засега изпадащите са далеч - на 11 точки, но треньорът Роберто Донадони трябва да направи нещо, защото до края има 12 кръга, в които може всичко да се случи.

Снимка: Getty Images/Guliver