Национална лига футзал: Левски - Черно море

Левски Волей победи Феникс с 3:1 в Шумен

Волейболистките на Левски Волей (София) победиха като гости Феник 09 (Шумен) с 3:1 (25:18, 19:25, 25:14, 25:23), в мач от 18-ия кръг на женското първенство на НВЛ.

С този успех Сините са на трета позиция във временното класиране, като се доближиха само на точка от втория Казанлък Волей (Казанлък). И двата тима имат актив от четиринадесет победи и четири загуби, но Розите са с 43 точки, а левскарките с 42 точки. Волейболистките на Феникс пък са на шесто място, с пет победи и тринадесет загуби.

С изключение на третия гейм, представителките на Шумен се бореха с гостенките от София, като бяха равностойни. Домакините взимаха водачеството, но не съумяваха да го задържат, като се получаваха пробойни в посрещането. След втората почивка Сините налагаха своята воля, като за домакините остана само един спечелен гейм.