Аржентина на Меси показа класа срещу Швеция на Ибра (видео)

Аржентина победи за първия път в историята си Швеция и в същото време нанесе първа загуба на "тре кронур" на новия национален стадион в Стокхолм. "Гаучосите", водени от Лионел Меси, спечелиха с 3:2, но при повече концентрация можеха да вкарат и още голове във вратата на Андреас Исаксон. Меси не успя да се разпише, но игра силно и беше избран за най-добър футболист в мача, а Златан Ибрахимович нямаше много шансове срещу бранителите на гостите и бе сменен още на почивката.

Автогол на Микаел Лустиг даде преднина на аржентинците още в 3-ата минута. В 17-ата Йонас Олсон изравни, но много скоро Серхио Агуеро вкара втори гол за гостите. Гонсало Игуаин бе точен за 3:1 в 23-ата минута. През втората част зрителите видяха много пропуски и само един гол, дело на Расмус Елм в добавеното време.

Мачът започна кошмарно за домакините. Центриране на Анхел ди Мария бе отклонено от Лустиг и топката се озова зад гърба на Исаксон. Шведите обаче реагираха бързо и успяха да изравнят в 18-ата минута. Защитникът Олсон скочи най-високо след центриране от ъглов удар на Ким Калстрьом и огорчи Серхио Ромеро. Радостта на домакините продължи само две минути. Отново Ди Мария постави началото на хубава атака, а перфектният му пас към Агуеро задължи нападателя на Манчестър Сити да реализира и той го направи.

В 23-ата минута Игуаин направи 3:1 за "албиселесте", а защитата на Швеция изглеждаше твърде лесна преграда за бързите и технични нападателите на гостите. Меси, Агуеро и Игуан пропуснаха да довършат "тре кронур" още до почивката. След нея младият Матиас Ренеги смени Ибра, който имаше само един шанс да обстрелва Ромеро, но прати топката в аут. Акробатичните намеси на Исаксон спасиха шведите от още попадения, а в 5-ата минута на добавеното време резервата Расмус Елм дори успя да намали резултата с перфектно изпълнение от фаул.

Малко преди края на мача фен с фланелка на Барселона нахлу на терена и прегърна Меси, след което бе изведен от полицията.