Монтана удари Нефтохимик с 3:1

Отборът на Монтана победи като домакин Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:21, 25:16, 20:25, 25:18), в мач от 13-ия кръг на Суперлигата, игран в пред 250 зрители в зала "Огоста".

Успехът изкачи Монтана на трето място във временното класиране на Суперлигата, като монтанчани имат 23 точки, 8 победи и 5 загуби. Така те изпревариха Левски Волей. Тимът на Нефтохимик 2010 пък остана на 5-о място, с 21 точки, 7 победи и 6 загуби.

Домакините започнаха много стабилно, като разбиха посрещането на гостите със силен сервис. Тази тенденция се запази в първите два гейма и монтанчани повеждаха с голяма разлика в резултата, а успешната блокада допълваше картината на добрата им игра. Бургазлии се стабилизираха за определен момент в третия гейм за да го спечелят, но това бе епизодично. В четвъртата част волейболистите на Монтана отново бяха водещия състав на полето и затвориха мача в своя полза, като прибавиха три точки в актива си.

Реализатори за Монтана станаха Александър Горбатков и Явор Генов с по 14 точки. За Нефтохимик 2010 Георги Петров завърши с 10 точки.

МОНТАНА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (25:21, 25:16, 20:25, 25:18)
МОНТАНА: Явор Генов 14, Камен Каменов 12, Борислав Георгиев 4, Георги Михов 13, Александър Горбатков 14, Ивайло Великов 6  - Георги Георгиев-либеро (Денис Чавдаров)
Старши-треньор: Северин Димитров
НЕФТОХИМИК: Стоян Самунев 7, Мартин Пенев 11, Андрей Николов 8, Иван Станев 1, Венелин Кадънков 8 - Петър Христов 9 - Добромир Иванов-либеро (Георги Петров 10, Георги Димитров, Костадин Николов)
Старши-треньор: Даниел Пеев

Статистика: Марк Бранимиров - скаутмен на Монтана