Вратар стана герой и грешник за Парма (видео)

Парма продължава с отличната си серия в Серия "А" и след днешното 1:1 като гост Киево вече няма поражение в пет поредни срещи. Основното действащо лице на терена беше вратарят на "дуковете" Антонио Миранте. Преди почивката той отчая домакините и най-вече нападателя им Сирил Теро. Цяло първо полувреме играчите на Киево атакуваха, но стражът беше на висота. И докато домакините нападаха, противно на логиката Парма поведе в резултата при първото си положение. В 40-ата минута Ишак Белфодил беше точен след подаване на Никола Сансоне.

След антракта ролите се размениха и футболистите на Роберто Донадони доминираха. В 56-ата минута обаче героят до момента Миранте сгреши фатално при едно излизане и Алберто Палоски изравни резултата с глава. До края Парма беше по-добрият тим, но не успя да стигне до победен гол.

Снимка: Getty Images/Guliver