Жил Симон продължава напред след епичен двубой с Монфис

Французинът Жил Симон е последният осминафиналист на Australian Open. В драматичен двубой от третия кръг поставеният под №14 в схемата Симон надделя над сънародника си Гаел Монфис с 6:4, 6:4, 4:6, 1:6, 8:6. Само последният пети сет продължи 94 минути, като и двамата тенисисти получаваха постоянно масажи от физиотерапевтите.

В първите два сета Монфис имаше проблеми с колената и трябваше да прибегне до помощта на физиотерапевт. Това даде резултат и атрактивният Монфис спечели третата част, а в четвъртата даде само гейм на противника си, който видимо изпитваше болки и след края на четвъртия сет Симон взе медински таймаут заради травма в крака. Монфис пък имаше и проблем с ръката, и в петия сет двубоят заприлича на гладиаторска битка.

Двамата тенисисти сътвориха епично разиграване със 71 удара във втория сет. В крайна сметка, Симон успя да надделее и да прекърши съпортивата на съперника си след почти 5 часа игра.

На осминафиналите Симон ще има тежката задача да се изправи срещу поставения под №3 в схемата шотландец Анди Мъри.