Каляри пропищя от рефери и расисти

Бурно недоволство от рефера Даниеле Орсато и поведението на част от публиката на Лацио изразиха от Каляри след загубата с 1:2 от 19-ия кръг на Серия А.
Победного попадание за домакините беше отбелязано от дузпа за нарушение срещу Мирослав Клозе в самия край на мача, като в този момент и последвалите разправии със съдията играта напуснаха стражът Микаел Агаци и Андреа Косу.
"Невероятно е как всички са срещу нас. Дори и Клозе призна, че е прекалено да се свири дузпа за извършеното нарушение", коментира полузащитникът Раджа Наинголан.

След срещата капитанът на Каляри Даниеле Конти обиколи демонстративно всички рефери, за да им стисне ръката за добре свършената работа.
От Каляри са недоволни и заради маймунските крясъци от трибуните през първото полувреме, които бяха насочени към тъмнокожия колумбийски нападател Виктор Ибарбо.

"Това е срам за Серия А. Реферите трябва да бъдат по-решителни", призова генералният директор на Каляри Франческо Мароку.
Темата за расизма стана актуална в Италия в последните дни, след като отборът на Милан демонстративно напусна терена по време на контролата срещу Про Патрия заради обидни скандирания срещу тъмнокожите играчи от състава на "росонерите" Кевин-Принс Боатенг, Съли Мунтари, Мбайе Нианг и Урби Емануелсон.