Драма в Холандия между отборите на Куман и Ван Бастен

Фейенорд се промъкна на четвъртфиналите за Купата на Холандия след изстрадана победа с дузпи срещу Хееренвеен. Мачът беше своебразен дуел между бившите съотборници в националния тим Роналд Куман и Марко ван Бастен. В редовното време гостите, водени от Куман, на два пъти повеждаха, но попадение на Филип Джуричич в 90-ата минута прати мача в продължения. В тях нови голове на паднаха, а при дузпите по-точни бяха футболистите на Фейенорд.

Напред в турнира продължава и приятната изненада на сезона Витес. Отборът, който отстрани Локомотив (Пловдив) в предварителните кръгове на Лига Европа, разгроми с10:1 нискоразредния АДО'20 Хеемскерк. По два гола вкараха Вилфред Бони, Ники Хофс и Ренато Ибара.

Миналогодишният финалист Хераклес се класира за четвъртфиналите след победа с 3:1 като гост на НАК Бреда, а Цволе отстрани Го Ахед Ийгълс след успех с 3:2.

ПСВ Айндховен на Станислав Манолев също е сред най-добрите 8 в турнира. "Филипсите" си осигуриха място на четвъртфиналите още във вторник, а българинът вкара зрелищен гол за победата с 4:0 над Рийнсбургсе.