Кошмарът на Наполи се повтори, носителят на купата е аут

Носителят на купата на Италия Наполи отпадна от турнира по драматичен начин. Отборът на Валтер Мадзари загуби у дома от Болоня с 1:2 само няколко дни, след като същият съперник си тръгна с успех от "Сан Паоло" и в мач от първенството на Серия "А". Сценарият за домакините бе повече от кошмарен. Те отново водеха в резултата и допуснаха обрат. Както и в неделя, в ролята на палач на Наполи се превъплати гръцкият халф на Болоня Панайотис Коне. Той отново вкара много красив гол, с който гостите извоюваха победата и се класираха за четвъртфиналите. Там техен съперник ще е Интер.

Наполи започна двубоя с мисълта за реванш, още повече, че през седмицата тимът беше наказан с отнемане на 2 точки и изостана от лидерите в шампионата. Още в 12-ата минута Кавани откри резултата. Уругваецът бе точен с глава, след което заедно с наставника Валтер Мадзари вдигнаха фланелка с надпис в подкрепа на  наказаните с лишаване от състезателни права за 6 месеца Паоло Канаваро и Джанлука Грава.

Кавани можеше да покачи на 2:0 в 21-ата минута, но ударът му профуча на сантиметри от целта. Гостите не се притесняваха да атакуват и също имаха няколко положения пред вратата на Морган Де Санктис. В 38-ата минута топката стигна до Кристиан Паскуато, той финтира Андреа Досена и изравни.

През второто полувреме в игра за домакините се появи Марек Хамшик, който веднага изведе Гьокхан Инлер на стрелкова позиция, но швейцарският национал пропусна. В 85-ата минута подаване на Кавани намери Горан Пандев, но той уцели гредата.  Така се стигна до добавеното време и прецизният удар на Панайотис Коне, който се оказа неспасяем за Де Санктис. В последните секунди Наполи можеше да изравни, но Уго Кампаняро стреля с глава в аут след центриране на Хуан Камило Сунига.

НАПОЛИ - БОЛОНЯ 1:2
1:0 Кавани (12)
1:1 Паскуато (38)