Болоня вече не е изпадащ (видео)

Болоня напусна зоната на изпадащите, след като надигра Аталанта с 2:1 у дома в двубой от 15-ия кръг на Серия "А". По същото време Палермо отстъпи с 0:1 на Интер, а Дженоа загуби от Киево с 2:4. Така тимът от "Ренато Дал'Ара" се придвижи до 16-а позиция, а под чертата се свлече отборът от Генуа.

Националът Алесандро Диаманти изведе Болоня напред с попадение за 1:0 в 16-ата минута. Пет минути след почивката Аталанта изравни чрез Херман Денис, но в 70-ата минута Маноло Габиадини, който през първото полувреме удари греда, вкара оказалия се победен за домакините гол.

Снимка: Getty Images/Guliver