Маратонски гейм в България - 37:35! (ВИДЕО)

Вицешампионите от Пирин Балканстрой постигнаха драматична победа над бургаския Нефтохимик 2010 с 3:1 (25:23, 25:20, 25:27, 37:35) в мача от 8-ия кръг на волейболната Суперлига.  Пиринци спечелиха изключително драматично 4-ия гейм с маратонското 37:35, след като преди това изпуснаха да спечелят половин дузина мачбола.

Двубоят Пирин - Нефтохимик започна с успех за домакините, които поведоха с 4:1 и 6:4. Бургазлии изравниха при 6:6 и дори поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване. Силна серия от начални удари на Стоян Самунев и Нефтохимик поведе с 3 точки пир 12:9. Мирослав Живков взе прекъсване, което даде резултат. Пиринци изравниха при 14:14 и на свой ред поведоха с 16:14. Гостите намалиха до 18:19, но Пирин пак поведе с солидно с 21:18. Бургазлии изравниха при 21:21 и 22:22 след атака на Мартин Пенев. Пирин стигна до геймбол при 24:23 и успя да затвори първата част с 25:23 след атака в аут на Георги Петров.

Домакините поведоха с 8:4 в началото на втората част. Разликата се запази при 12:8. Йордан Желязков изведе пиринци с 6 точки напред при 16:10 при второто техническо прекъсване. Гостите от Бургас успяха да намалят до 16:18, което принуди Мирослав Живков да вземе прекъсване. При следващото разиграване Розалин Пенчев направи 19:16 с мощна атака. Капитанът на Пирин Благовест Кантранджиев завърши атаката за 21:18. При 22:18 Даниел Пеев взе второ прекъсване за Нефтохимик в гейма. Пирин затвори втория гейм с 25:20 след като хвана на блок неуспешен опит за пускане на Иван Станев.

Пирин поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване в началото на 3-ата част. Бургазлии забиха 3 поредни точки и поведоха с 9:8 благодарение на Стоян Самунев. Нефтохимик дръпна с 10:9. Добромир Димитров заби единичен блок за 10:10. Пирин поведе с 11:10 след блок на Георги Чалъков. Даниел Пеев взе прекъсване за гостите от Бургас. Нефтохимик поведе с 13:12, но Пирин изравни при 13:13. Домакините дръпнаха с 15:13 след блок на Йордан Желязков срещу атака на Мартин Пенев. Бургазлии изравниха при 15:15 след атака на Маритн Пенев. Сервис в аут на Пенев и Пирин поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Нефтохимик изравни при 20:20. Георги Петров изведе бургазлиите напред при 21:20.  Мартин Пенев направи 22:21. Домакините изравниха отново при 23:23. Мартин Пенев изведе Нефтохимик до геймбол при 24:23. Венелин Кадънков прати топката в аут от начален удар - 24:24. Атака в аут на бургазлии изведе Пирин до първи мачбол при 25:24. Георги Петров изравни при 25:25. Иван Станев заби ас за 26:25. Нов добър сервис на Станев и пиринци сгрешиха, което донесе успеха на Нефтохимик в 3-ата част с 27:25.

Пиринци поведоха много лесно с 8:2 при първото техническо прекъсване в началото на 4-ия гейм. Гостите подобриха играта си и успяха да изравнят при 15:15. Пиринци все пак успяха да поведат с 16:15 при второто техническо прекъсване. Домакините дръпнаха с 18:15 след атака в аут на Мартин Пенев. Пирин задържа аванса до 19:16. Гостите намалиха разликата само до 1 точка при 18:19. Единичен блок на Добромир Димитров и 20:18. Георги Петров заби ас за 22:23, но следващия начален удар го би в аут за 22:24. Мартин Пенев заби технична атака за 23:24. Атака в аут на Йордан Желеязков доведе до равенство на игрището 24:24. Венелин Кадънков направи 25:25. Блок на Ивайло Филипов изведе Пирн до 5-ти мачбол при 27:26. Стоян Златев изравни при 27:27. Мартин Пенев изведе бургазлии до първи геймбол в 4-ата част за 28:27. Благовест Катранджиев израни при 28:28. Стоян Самунев заби перфектна блокада и Нефтохимик поведе с 29:28. Пирин изравни при 29:29. Георги Петров отигра технично и 30:29. Петров заби мощно топката от начален удар в мрежата за 30:30. Мартин Пенев направи 31:30. Йордан Желязков изправни при 31:31 с мощна атака по блокадата. Венелин Кадънков даде нова преднина на бъргазлии при 32:31. Кадънков прати топката в аут от сервис и ново равенство 32:32. Стоян Самунев игра технично в центъра за 33:32. Георги Чалъков изравни за 33:33. Георги Петров отново изведе гостите до геймбол при 34:33, но Розалин Пенчев изравни 34:34. Нова мощна атака по блока на Георги Петров и 35:34 за Нефтохимик. Неразбирателство в играта на гостите доведе до равенството 35:35. Блокада на Благовест Катранджиев донесе нов мачбол за Пирин 36:35. Домакините стигнаха до успех в 4-ата част с драматичното с 37:35.

ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ (РАЗЛОГ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (25:23, 25:20, 25:27, 37:35)
ПИРИН: Добромир Димитров, Йордан Желязков, Розалин Пенчев, Георги Чалъков, Ивайло Филипов, Благовест Катранджиев - Петър Каракашев-либеро (Петър Ненков, Илиян Божков)
Старши-треньор: Мирослав Живков
НЕФТОХИМИК: Стоян Златев, Иван Станев, Мартин Пенев, Венелин Кадънков, Стоян Самунев, Георги Петров - Добромир Иванов-либеро (Петър Христов)
Старши-треньор: Даниел Пеев