Лацио изгърмя звучно точно преди дербито (видео)

Лацио отново се доказа като "тотаджийски" отбор, чийто резултати често са нелогични и са трудни за отгатване. Две седмици след като вкара три гола на гранда Милан, днес тимът стана за смях, допускайки срамно поражение с 0:4 от Катаня като гост в двубой от 11-ия кръг на калчото. Загубата е втора поредна на чужд терен в рамките на 7 дни, като тимът на Владимир Петкович има само 1 точка в последните си три двубоя.

Спадът във формата идва седмица преди градското дерби с Рома, което няма как да не притеснява тифозите на "орлите". Отделно продължава неразбирателството между наставника и аржентинския нападател Мауро Сарате, който днес отново остана на пейката, откъдето обаче иронично се подсмихваше.

Столичани бяха изпратени в тежък нокаут още до 29-ата минута, в която Катаня вече водеше с 3:0. Алехандро Гомес вкара два гола в рамките на 20 минути, а между тях Франческо Лоди реализира дузпа. Тоталният резил на Лацио беше оформен от Пабло Бариентос в 69-ата минута, като Гомес и тук блесна с перфектна асистенция.

"Светлосините" вече са пети в класирането на 9 точки зад лидера Ювентус. Катаня пък се залепи точно за днешния си опонент с актив от 15 точки.