Урал измъкна точка от Ростов (видео)

Отборът на Урал (Екатеринбург) измъкна реми 1:1 при гостуването си на Ростов в среща от 11-ия кръг на руската Премиер лига. Домакините пропуснаха дузпа в 87-ата минута, когато стражът Алексей Солосин отрази удар на Артьом Дзюба.

Двубоят започна перфектно за Ростов, след като Дзюба откри в 25-ата минута. Домакините владееха напълно инициативата, но еднотипните им атаки с търсене на Дзюба не им донесоха успех. Нападателят беше пазен непрекъснато от  поне двама-трима бранители на гостите и не успя да се отличи с ново попадение.

През второто полувреме гостите започнаха по-често да поглеждат към вратата на Ростов. Инициатива отново беше у домакините, но контраатаките на Урал ставаха все по-опасни. Гостите се възползваха от миг невнимание на играчите на Ростов и успяха да стигнат до равенство в 61-ата минута, когато Александър Белозьоров се разписа в момент, в който Урал беше с човек по-малко, тъй като Юрий Кирилов получаваше медицинска помощ извън терена.

Попадението още повече отвори играта. Дзюба пробва на няколко пъти да порази вратата, но Солосин се представи блестящо и не позволи второ попадение във вратата си. Кулминацията беше в 87-ата минута, когато спаси и дузпа, изпълнена от Дзюба. Така Ростов, който беше хит след първите пет кръга на първенство, продължи серията си от мачове без победа.