Сент Етиен се издъни в последните пет минути

Отборът на Сент Етиен записа трети пореден мач без победа, след като изпусна успеха над Бастия в мач от осмия кръг на Лига 1. "Зелените" водеха с 2:0 до 85-ата минута, след голове на Франк Табану и Исмаел Диоманде, но с късни попадения на Джани Бруно и Франсоа Модесто гостите от Корсика измъкнаха точката. Така Сент Етиен се смъкна до шеста позиция в класирането с 13 точки. Бастия пък има девет точки и е на 11-а позиция.

Ница записа втори пореден успех на новия си стадион "Алианц Ривиера". "Орлетата" надиграха с 1:0 Гинган, след гол на звездата си Дарио Цвитанич с глава. Домакините можеха да стигнат и до още по-изразителна победа, но на два пъти гредата помогна на бретанците. Ница е на пета позиция с 14 точки, а Гинган 14-и с осем.

Евиан и Бордо завършиха наравно 1:1. Кевин Бериго отбеляза шестия си гол в шампионата, за да даде преднина на домакините, а Шейх Диабате изравни през втората част. В края на мача жирондинците останаха и с човек по-малко, тъй като Максим Пундж бе изгонен с директен червен картон.

Сошо пък записа първа победа в шампионата, след като надигра с 2:0 Валансиен. Попаденията бяха дело на Седрик Бакамбю и Карлао в началото на мача. Така напускането на досегашния старши-треньор на клуба Ерик Ели се оказа благотворно и Сошо събра пет точки и вече не е на последно място. Там е днешният им съперник с едва три.