Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Зенит пречупи Спартак (М) и окупира върха (видео)

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) надви с 4:2 като домакин Спартак (Москва) в дербито от 11-ия кръг на руската Премиер Лига. До сблъсъка помежду си двата отбора бяха с еднакъв брой точки на върха в класирането, но след този успех играчите на Лучано Спалети окупираха първото място с 26 точки. Спартак е втори с 23.

Питерци откриха резултата в 20-ата минута, когато Александър Кержаков изпрати топката в мрежата на Спартак с удар от дъгата на наказателното поле, а вратарят Сергей Песяков не се намеси по най-добрия начин. В 29-ата минута обаче шведският халф Ким Калстрьом изравни резултата с мощен шут от движение от границата на наказателното поле.

След почивката зрителите видяха още цели 4 гола. В 69-ата минута бразилската звезда на питерци Хълк със страхотен шут извън наказателното поле даде нов аванс на домакините в резултата, но само минута по-късно арменският нападател Юра Мовсисян бе точен за 2:2 с удар отблизо. Олег Шатов се разписа за 3:2 в 82-ата минута с прецизен изстрел, след като бранителите на Спартак не успяха да го блокират, а в 84-ата минута португалецът Мигел Дани сложи точка на спора. Той бе изведен в отлична позиция след бърза контраатака на Зенит, преодоля Песяков и на празна врата реализира.