Марсилия се изравни с лидера

Отборът на Олимпик Марсилия победи с 2:0 като гост Лориен в първи мач от осмия кръг на Лига 1. След нулево първо полувреме, в което домакините имаха повече положения за гол, играчите на Ели Боп успяха да открият резултата в 58-ата минута. Тогава Матийо Валбуена изпълни отлично пряк-свободен удар, който изненада вратаря Фабиен Одар. В самия край на срещата пък Андре Аю излезе сам срещу стража и технично прокара топката покрай него за крайното 2:0 в полза на ОМ.

Победата прати, поне временно, Марсилия на втора позиция в класирането с актив от 17 точки - колкото има и лидерът Монако, но монегаските са с по-добра голова разлика и мач по-малко. Лориен пък остава със седем точки на 16-о място.