Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Херта отнесе Майнц с ураган след почивката (видео)

След три мача без успех новакът Херта (Берлин) се завърна на победния път след 3:1 над Майнц 05 в среща от 7-ия кръг. Бъдещият тим на Тодор Неделев водеше с 1:0, но през второто полувреме домакините се развихриха и забиха три гола, с което се изкачиха до пета позиция. "Червените" пък регистрираха четвърта поредна загуба за първенство, след като стартираха сезона с три успеха.

Още в 7-ата минута Николай Мюлер изведе Майнц 05 напред, с което остава начело в голмайсторската листа на Бундеслигата в компанията на Роберт Левандовски и Антони Модест.

На полувремето наставникът на Херта Йос Лухукай направи ключова смяна, пускайки в игра бившия нападател на гостите Сами Алагуи. Тунизиецът мигновено изравни резултата в 48-ата минута. В 73-ата минута той попари гостите с второ попадение. Веднага след подновяването на играта Енис Бен-Хатира реши всичко с трети гол за берлинчани.

Освен четирите последователни поражения в Бундеслигата Майнц записа едно и за Купата на Германия през седмицата. Така за първи път отборът е в серия от пет поредни загуби под ръководството на треньора Томас Тухел.