Херта продължава да впечатлява (видео)

Приятната изненада в Бундеслигата тази есен Херта (Берлин) записа нова важна победа и се изкачи до четвърта позиция. Тази вечер столичани пребориха Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:0 на свой терен и събраха 15 точки. Адриан Рамос реализира гола в 36-ата минута, като засече с глава центриране на Пер Килян Шелбред. Гостите имаха повече възможности, като отправиха цели 13 изстрела във вратата на Томас Крафт срещу само 5 на сметката на съперника. В последните секунди капитанът на Борусия Мартин Щранцл беше изгонен за два жълти картона.

Най-сериозният тест за Херта предстои след седмица, когато отборът гостува на шампиона и лидер Байерн (Мюнхен).