“Българският” Динамо (Букурещ) разгроми Ираклис за Купа Пловдив

Румънският Динамо Ромпрест (Букурещ) разгроми гръцкия Ираклис (Солун) с 3:0 (25:11, 25:12, 25:22) след само 55 минути игра в първия мач от втория състезателен ден на силния международен женски турнир за Купа Пловдив.

Трите български националки в състава на румънския вицешампион отново бяха в основата на успеха.  Мария Каракашева стана втора по резултатност в мача с 14 точки (2 аса, 9 атаки, 3 блокади), като регистрира и 43% добро посрещане.  Централната блокировачка Цветелина Заркова добави 13 точки (2 аса, 8 атаки, 3 блокади), а разпределителката Диана Ненова, която се разписа с 1 ас, получи една от най-високите статистически оценки в мача.  Тя не взе участие в третия гейм, тъй като, с оглед на развоя на резултата, старши-треньорът Мариан Константин даде възможност и на няколко от своите резерви да поиграят.

Динамо вече има две триточкови победиот два мача и мачът с турския Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) утре в пловдивската зала Олимпиада най-вероятно ще се превърне в де факто финал за трофея.