Байерн започна да показва офанзивната си мощ (видео)

Носителят на Купата на Германия Байерн (Мюнхен) с лекота преодоля втория кръг в турнира след убедителна победа с 4:1 срещу Хановер 96. Отборът на Джосеп Гуардиола игра разкрепостено и макар и без част от титулярите си, безпроблемно се справи със съпротивата на гостите. Два гола за баварците отбеляза Томас Мюлер. Другите попадения бяха дело на Клаудио Писаро и появилия се като резерва Франк Рибери. Почетния гол за Хановер вкара Дидие Я Конан.

Няколко дни след гръмкото 4:0 при гостуването на Шалке 04 Гуардиола реши да остави сред резервите Рибери, Марио Манджукич, Ариен Робен, Дейвид Алаба и Жером Боатенг. Това по никакъв начин не помогна на Хановер да изглежда равностоен на "Алианц Арена" и в средата на полувремето Байерн вече водеше с 2:0. Мюлер даде аванс на домакините в 17-ата минута след пас на Джердан Шакири, а в 28-ата Писаро се разписа в типичния си стил с глава.

Дидие Я Конан върна един гол за Хановер след центриране на Себастиен Поконьоли, но през второто полувреме Байерн бързо уби интригата. Рибери влезе на мястото на Писаро в 62-ата минута, а в 64-ата Шакири подаде на Мюлер, който вкара втория си гол и резултатът стана 3:1. Мюлер се отчете и с перфектно подаване към Рибери, който затвърди успеха на Байерн в 78-ата минута.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - ХАНОВЕР 96 4:1 (2:1)
1:0 Мюлер (17)
2:0 Писаро (28)
2:1 Конан (37)
3:1 Мюлер (54)
4:1 Рибери (78)