Айнтрахт напред за купата, Кайзерслаутерн обърна Херта (видео)

С голове на Такаши Инуи и Щефан Айгнер Айнтрахт (Франкфурт) победи с 2:0 Бохум, като по този начин се класира за третия кръг в турнира за Купата на Германия. Домакините не оставиха съмнение в по-високата си класа и решиха двубоя още до почивката. Японецът Инуи откри резултата в 24-ата минута след пас на Себастиан Роде, а още в следващата атака Инуи подаде на Айгнер и той вкара втори гол във вратата на Андреас Люте.

Напред продължава и Кайзерслаутерн. Тимът от Втора Бундеслига обърна от 0:1 до 3:1 гостуващия Херта (Берлин). Гола за столичани отбеляза Петер Ниймайер в 26-ата минута, но през второто полувреме "лаутерите" бяха безкомпромисни и стигнаха до победата с точни ичстрели на Идрису, Матмур и Оушън.

В други мачове от втория кръг Инголщад победи с 2:0 като гост Франкфурт, а Саарбрюкен надви с 2:1 Падерборн.

АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) - БОХУМ 2:0 (2:0)