Раванели излъга Лион

Отборът на Лион записа нов разочароващ мач и загуби с 1:2 при гостуването си на Аячо в мач от седмия кръг на Лига 1. Това бе трета загуба за "хлапетата" и така тимът се смъкна до осма позиция в класирането. Съставът на Фабрицио Раванели пък записа първи успех за сезона.

Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Салим Араш бе изведен зад защитата на Лион, вратарят на гостите Антони Лопеш излезе прибързано и играчът на домакините прати топката покрай него.

В началото на втората част Лион успя да изравни след техничен удар на Стед Малбранк. В следващите минути играчите на Реми Гард тръгнаха в атака в търсене на победата, но корскианците издебнаха своя момент на контраатака. Сигамари Диара изведе резервата Абубакар Камара зад защитата и младокът не сбърка. До края на срещата Аячо успя да задържи преднината си, а Лион остана с човек по-малко 89-ата минута на мача, тъй като Александре Лаказет получи втори жълт картон.

Лион остава с десет точки, докато Аячо е с шест и вече не е в зоната на изпадащите.