Камбуров герой срещу последния

Отборът на Локомотив (Пловдив) надви с лекота абсолютния аутсайдер Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 в среща от 9-ия кръг на "А" група. Мартин Камбуров се превърна в герой с две попадения в 20-ата и в 27-ата минута. Успехът изравни "смърфовете" с Литекс. Двата тима делят 3-ото място с по 16 точки. Неврокопчани са на 14-о място със само 1 точка.

Домакините решиха спора в своя полза още в първата третина на двубоя. В 20-ата минута Здравко Лазаров овладя топката в наказателното поле и с меко подаване я качи на главата на Камбуров. Таранът прати топката в страничната греда и оттам тя се оплете в мрежата за 1:0.

Седем минути по-късно упражнението се повтори. Този път дебютантът Крис Гади центрира и Камбуров отново с глава направи безпомощен Абди Абдиков.

След почивката удар на Здравко Лазаров срещна гредата на вратата на Пирин. Гостите се отчетоха с анемичен удар на Драги Коцев, а в 69-ата минута Йордан Господинов сам си създаде проблеми, след като изпусна топката при едно центриране, но бранител в черно-бяло изчисти пред голлинията.