Лориен и Бордо поделиха точките с шест гола

Отборите на Лориен и Бордо завършиха наравно 3:3 в мача помежду си от шестия кръг на Лига 1. Жирондинците на два пъти излизаха напред в резултата, но "мерлузите" в крайна сметка успяха да се спасят от загуба.

Резултатът бе открит от Шейх Диабате от дузпа в осмата минута, но Венсан Абубакар успя да изравни с удар от границата на малкото наказателно поле в 23-ата. По-малко от минута по-късно обаче Бордо отново бе напред. Удар на Грегори Сертич не бе избит добре от Фабиен Одар и топката влезе в мрежата. Скоро резултатът стана 3:1 в полза на гостите. Анри Сайве изпълни отлично фаул. Минута преди почивката  Лориен намали чрез Кевин Моне-Паке.

След почивката домакините успяха да стигнат до изравняване, Новото попълнение Садио Диало съумя да направи 3:3 след като бе оставен непокрит в наказателното поле. До края на мача Лориен можеше да стигне и до пълен обрат, но Седрик Карасо спаси на два пъти вратата си.

Така Бордо остава на 17-о място с пет точки, докато Лориен е с точка повече на 14-а позиция.