Монпелие изпусна спечелен мач

Отборът на Монпелие допусна да бъде изравнен до 2:2, след като до 74-ата минута водеше с 2:0 при гостуването си на Евиан Тонон-Гайяр в мач от шестия кръг на Лига 1. Южняците поведоха с голове на Виктор Уго Монтаньо в 37-ата минута и Реми Кабела в 53-ата. Домакините обаче успяха да стигнат до точката с попадения на Даниел Вас в 74-ата и Моду Сугу три минути по-късно.

Това бе четвърто равенство от началото на сезона за Монпелие и така тимът на Луис Фернандес има седем точки, което му отрежда 13-о място. Евиан пък има една повече и е на девета позиция.

Новото попълнение Фуед Кадир вкара два гола за Рен при победата с 2:0 над Аячо. Алжирецът се разписа в началото на мача - в 13-ата и 16-ата минута. Така Рен записа трети успех в шампионата и това праща играчите на Филип Монтание на пета позиция с 11 точки. Аячо пък все още няма победа в първенството и заема предпоследно място с три точки, което дава много поводи за размисъл на старши-треньора Фабрицио Раванели.

Реймс и Гинган пък поделиха точките, завършвайки 1:1. Антони Вебер от домакините си отбеляза автогол в началото на мача. Никола де Первил обаче изравни в 58-ата, с което оформи и крайния резултат. Реймс е седми с девет точки, докато новакът Гинган е е 16-и с пет.