Самп се измъкна в голов трилър

Отборите на Каляри и Сампдория изиграха инфарктен двубой от 4-ия кръг на Серия "А", който завърши 2:2 в последната секунда. Интересното е, че минута преди края на редовното време тимcj от Сардrния водеше с 1:0 след гол на Албин Екдал в 26-ата минута. През цялото първо полувреме домакините бяха по-активни и закономерно водеха в резултата. През втората част "моряците" опитаха да променят нещата, но стигнаха до изравнително попадение доста случайно и не без лошата намеса на своя вратар Микаел Агаци. Ударът на Маноло Габиадини мина през ръцете му в 89-ата минута. Младокът стреля силно и записа втори гол в актива си за този сезон.

В първата минута от даденото продължение Даниеле Конти от фаул даде отново преднина на Калярив резултата, а съотборниците му предусещаха победата. Секунди преди края обаче Лоренцо Де Силвестри след разбъркване изравни и донесе втора точка на Сампдория за сезона, докато Каляри има вече пет точки.

Тимът от Генуа все още няма победа, а преди седмица получи звучен шамар от Дженоа в градското дерби - поражение с 0:3.