Уест Бромич съсипа Съндърланд за първа победа

Тимът на Уест Бромич Албиън регистрира първа победа в английската Висша лига от началото на сезона, след като победи с класическото 3:0 Съндърланд на своя "Дъ Хоутърнс". Бившият футболист на "черните котки" Стефан Сесеньон наказа предишния си отбор в дебюта си с екипа на "дроздовете". Лиъм Риджуел в 76-ата и Морган Амалфитано в последната 90-а минута оформиха крайното 3:0 в полза на домакините. Съндърланд пък трябваше да играе с човек по-малко в последните 15 минути, след като нападателят им Стивън Флетчър се контузи, а мениджърът Паоло ди Канио бе извършил и трите си позволени смени.

Сесеньон даде аванс на домакините в 20-ата минута, след като получи възможност да стреля на празна врата, след като стражът на гостите Киърън Уестууд парира силен удар на Скот Синклеър, но топката попадна в краката на халфа на домакините, който отблизо откри.

Лиъм Риджуел удвои в 76-ата минута от воле, след като получи добър пас от Морган Амалфитано. Самият Амалфитано пък оформи крайното 3:0 в полза на Уест Бром в 90-ата минута с удар от малък ъгъл. Поражението е четвърто поредно за Съндърланд, които се намират на последното място в класирането само с една точка от първите пет кръга.