Фулъм изпусна Уест Бромич в края, Бербатов сменен след куп пропуски

Отборът на българския нападател Димитър Бербатов Фулъм не успя да удържи аванса си от един гол и трябваше да се примири с равенство 1:1 в края на мача срещу Уест Бромич, който още няма победа в английската Висша лига. Стийв Сидуел откри резултата за домакините в 22-ата минута след изпълнение на корнер, а Димитър Бербатов и неговите съотборници направиха редица пропуски пред вратата на Боаз Майхил преди да допуснат изравняване в 92-ата минута. Тогава точен за гостите бе защитникът Гарат Макоули. Бербатов видя два свои гола отменени от рефера заради засади, а още поне толкова пъти изпусна да се разпише от чиста позиция. В крайна сметка той бе заменен от мениджъра си Мартин Йол в 77-ата минута.

Фулъм поведе с попадение на Стийв Сидуел в 22-ата минута. Бившият английски национал вкара с удар от десетина метра след изпълнение на корнер. Филип Сендерос се пребори с бранител на гостите за високата топка и Сидуел с удар от въздуха откри резултата. В 33-ата минута Бербатов успя да се разпише с удар на празна врата, но попадението му беше отменено заради засада.

В 52-ата минута второ попадение на Бербо в мача бе отменено, след като отново реферите прецениха, че той е в засада след пас на Стийв Сидуел. В следващите минути българският нападател пропусна още две чисти положения за гол пред вратата на Боаз Майхил, след като излезе сам срещу него и не успя да го преодолее, а във втория случай техничното му изпълнение на странична ножица мина над гредата. В 77-ата минута българинът бе заменен от мениджъра си, който реши да пусне на негово място Уго Родайега. Колумбийският таран също като Бербатов успя да прати топката в мрежата, но и неговото попадение бе отменено заради съдийско отсъждане преди той да се разпише.

Пред вратата на Дейвид Стокдейл също беше интересно, като Никола Анелка на два пъти бе близо до гола, но стражът спаси неговите удари. Така се стигна до 92-ата минута, в която домакините бяха наказани за техните пропуски.

Тимът на Уест Бромич Албиън успя да изравни, след като защитникът Гарат Макоули възстанови резултата за 1:1. В добавеното време на срещата той се извиси над всички в наказателното поле при изпълнение на корнер и върна отбора си в мача.