Шоуто на Меси и компания стартира с пълна сила (видео)

Шоуто на Лионел Меси и компания в Шампионската лига стартира с пълна сила. Тази вечер Барселона записа изразителен успех с 4:0 в първия си мач от група "Н" срещу Аякс на своя "Камп Ноу". Именно аржентинецът бе в основата на успеха на своя тим, вкарвайки хеттрик в мача с точни изстрели в 22-ата, 55-ата и 75-ата минута, като вече има 62 гола в турнира и все повече се приближава до рекорда на Раул от 71 попадения. Също така това бе негов мач номер 200, в който бележи за Барса. Четвъртият гол на сметката на домакините бе дело на Жерард Пике в 69-ата минута. Гостите пък пропуснаха да стигнат поне до по-почетна загуба, като Сигторсон пропусна дузпа в 76-ата минута.

Първата възможност в мача бе създадена от Неймар, който стреля по земя в 3-ата минута, но вратарят улови. Последва период на проучване между двата тима, като домакините традиционно дълго разиграваха топката и я задържаха в свое владение, но без да създават реални голови опасности. В 22-ата минута обаче те си спечелиха фаул пред наказателното поле, а зад топката застана Лионел Меси, който с прекрасен удар откри резултата в мача.

Аякс обаче не се стресна от това развитие на мача, а напротив. Гостите имаха две страхотни възможности да стигнат до изравняване. В 31-ата минута Боян Къркич центрира опасно в наказателното поле към непокрития Ван Рийн, който стреля с глава от близо, но Виктор Валдес с прекрасно спасяване опази вратата си. В 37-ата минута и Дуарте получи възможност да стреля от движение, но отново вратарят на домакините успя да отрази удара му.

В края на полувремето отново Барса взе инициативата и първо Неймар бе намерен от Иниеста, той овладя на гърди и отправи удар, но неточно. Минута по-късно пък Меси направи хубав пробив и стреля, вместо да подаде на Фабрегас, като Вермеер спаси удара му.

През втората част обаче Барса превклюи на по-висока скорост и буквално развинти своя съперник. В 55-ата минута след хубава контраатака Серхио Бускетс намери Меси в пеналта, той излъга прекия си пазач и с удар от близо удвои преднината на своя тим. Само минута по-късно аржентинецът можеше да вкара нов гол като засече с коляно копната топка от Неймар. В 69-ата минута все пак резултатът бе увеличен на 3:0, като Неймар центрира за Пике, а той с глава простреля вратата на съперника. След това и Алексис Санчес пропусна добра възможност, за да се стигне до 75-ата минута, когато Меси бе оставен непокрит пред наказателното поле и с много прецизно насочен удар прати кълбото за четвърти път в мрежата на съперника.

В 76-ата минута Хамиер Масчерано извърши груб фаул в наказателното поле и Аякс получи дузпа в своя полза. Изпълнението бе поверено на Колбейн Сигторсон, който обаче не успя да преодолее Валдес от бялата точка и пропусна да направи загубата на тима си малко по-почетна. В края гостите още на два пъти пробваха рефлекса на стража на Барса, който обаче отново бе безгрешен и не допусна гол в своята врата.

Така Барселона оглави класирането в групата с първите три точки в актива си и по-добра голова разлика от Милан, докато Аякс за момента е на последното място в класирането.