Манчестър Сити помете Виктория Пилзен за 10 минути (видео)

Тимът на Манчестър Сити започна с класическа победа участието си в Шампионската лига през този сезон. Англичаните надиграха с 3:0 като гости чешкия Виктория Пилзен в двубой от първия кръг на груповата фаза на най-авторитетния клубен турнир в Европа. Срещата бе от Група "D". "Гражданите" се развихриха след почивката, когато в рамките на 10 минути реализираха три попадение. Те бяха дело на Един Джеко (48), Туре Яя (53) и направилия много силен мач за гостите Серхио Агуеро (58).

В 8-ата минута испанското ново попълнение на Сити Хесус Навас тества стража на домакините Матуш Козачик с хубав шут, но вратарят внимаваше и изби в корнер. В 23-ата минута босненският нападател Един Джеко пропусна добра възможност да открие резултата в полза на "гражданите", стреляйки с глава в ръцете на Козачик, а три минути след това аржентинският стрелец на англичаните Серхио Агуеро удари греда с изстрел по земя.

"Гражданите" откриха резултата три минути след почивката. В основата на попадението бе Агуеро, въпреки че Джеко бе реализаторът. Кун Агуеро проби прекрасно в половината на домакините и с фин пас намери оставения сам в много изгодна позиция Джеко, а босненецът с лекота се разписа в чешката врата.

В 52-ата минута домакините осъществиха опасна атака, при която пропуснаха превъзходен шанс за изравняване на резултата и минута след това котдивоарският халф Туре Яя направи резултата 2:0 за Манчестър Сити. Братът на Коло Туре изпрати топката в мрежата с великолепен шут извън наказателното поле.

Между двете попадения Джеко направи сериозен пропуск пред чешката врата, а в 58-ата минута интригата в двубоя окончателно приключи, след като Агуеро увенча отличната си игра с гол. Аржентинецът получи топката от Самир Насри и с прецизен удр с левия крак "матира" Козачик.

В последния половин час мачът по-скоро се доиграваше. В 88-ата минута все пак домакините бяха близо до почетно попадение, но гредата попречи на топката да влезе във вратата на Джо Харт, след като две минути по-рано пък Агуеро не успя да запише за втори път името си сред голмайсторите.

В крайна сметка, футболистите на чилийския специалист Мануел Пелегрини започнаха по мечтан начин участието си в Шампионската лига - с убедителна победа при гостуването си на чешкия тим. В Група "D" са още отборите на Байерн (Мюнхен) и ЦСКА (Москва). Баварците победиха тази вечер московските "армейци" с 3:0.

ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3
0:1 Джеко (48)