Русия разгроми Словакия с 3:0 насред Братислава

Олимпийските шампиони от Лондон 2012 и победители в Световната лига от 2011 и 2013 година от Русия постигнаха категорична победа като гост над Словакия с 3:0 (25:17, 25:22, 25:19) в неофициална приятелска среща, която се игра в "Хант Арена" в Братислава.

Това бе и предпоследната проверка на "Сборная" преди началото на европейското първенство по волейбол за мъже в Полша и Дания (20 - 29 септември). Русия е съперник на България в предварителна Група D, където са още и отборите на Чехия и Германия.

Двубоят започна добре за волейболистите на Русия, които поведоха с 8:4. Словакия успя да изравни при 10:10, след два поредни блока на Томаш Кмет. Титулярате на "Соборная" се разиграха и благодарение на Дмитрий Мусерски поведоха с 19:13. Първата част бе лесно спечелена с 25:17 от възпитаниците на Андрей Воронков.

Олимпийските шампиони поведоха с 4 точки в началото на втората част - 8:4. Словакия намали до 11:13, след като Томаш Кмет направи ас. Руснаците поведоха с 6 точки, но словенците намалиха до 18:21 след блокада на Матей Патак. Ас на Матей Патак начали разликата само до 2 точки при 20:22. Русия спечели втората част с 25:22.

"Сборная" дръпна с 6:2 и в началото на 3-ия гейм. Словакия намали до 6:7, но руснаците се разиграха и бързо поведоха с 16:9. Милан Бенц намали до 17:22. Русия спечели и третата част с 25:19.

След края на мача двата тима решиха да изиграят още един допълнителен гейм. В него Щефан Хъртиански заложи на почти изцяло нов състав. Андрей Воронков пък извади от игра Дмитирй Мусерский, Сергей Гранкин и Евгений Сивожелез. Словакия водеше през целия 4-ия гейм. Русия изравни само при 17:17, но в крайна сметка Словакия спечели допълнителния гейм с 25:20.

Днес Словакия и Русия ще изиграят още един, но този път официален мач от 19,00 часа в "AEGON Arena NTC" в Братислава. Двубоят ще бъде излъчен пряко по Slovak Sport TV.

СЛОВАКИЯ - РУСИЯ 0:3 (17:25, 22:25, 19:25)
СЛОВАКИЯ: Михал Масни, Мартин Немец, Матей Патак, Томаш Кмет, Щефан Хъртиански-младши, Емануел Кохут - Роман Ондрушек (Юрай Затко, Милан Бенц, Роберт Хупка)
Старши-треньор: Щефан Хъртиански
РУСИЯ: Сергей Гранкин, Николай Павлов, Евгений Сивожелез, Дмитрий Мусерский, Алексей Спиридонов, Андрей Ащев - Алексей Вербов-либеро (Артьом Ермаков-либеро, Иля Жилин, Максим Михайлов, Сергей Макаров, Дмитрий Илиних)
Старши-треньор: Андрей Воронков.