Новаците на Дженоа разпиляха Сампдория (видео)

Отборът на Дженоа разгроми с 3:0 Сампдория в дербито на Генуа от 3-ия кръг на Серия "А". Новите попълнения на "грифоните" Лука Антонини и Емануеле Калайо, които бяха привлечени в паузата заради срещите на националните отбори, станаха герои за победителите, като реализираха два от трите гола. Това бяха дебютни попадения за тях в първите им мачове за новия им тим. Друго ново попълнение - дошлият през лятото от Катаня Франческо Лоди, пък стана автор на третото попадение, като това е втори гол за него в третия му мач за Дженоа.

Дженоа поведе в резултата с красив гол на бившия играч на Милан Лука Антонини в 9-ата минута. Левият халф-бек изпрати топката във вратата на "моряците" с чудесен изстрел от въздуха след центриране отдясно на Давиде Биондини.

Шест минути след почивката "грифоните" стигнаха до второ попадение. Симе Върсалко центрира отдясно и бившият нападател на Наполи Емануеле Калайо засече топката в мрежата зад вратаря Анжело Да Коща.

В 66-ата минута халфът на Дженоа Франческо Лоди направи резултата 3:0, опъвайки мрежата на Самп с изстрел от фаул.

Това е първа победа за сезона за отбора на Дженоа и първа в градското дерби от май 2011 година. "Моряците" от Сампдория пък остават без победа от началото на сезона и се намират на незавидното 17-о място в класирането с една точка. Дженоа се изкачи на 14-о място с 3.