Еспаньол измъкна успеха на "Лос Карменес"

Отборът на Еспаньол надви с 1:0 Гранада в обедна среща от четвъртия кръг на Ла Лига, играна на "Лос Карменес" в южния град. Мануел Лансароте отбеляза в 76-ата минута след спорно решение на съдията за двоен удар. В 82-рата "червените" останаха с десетима футболисти след червен картон на Одион Игало. Победата качи "папагалчетата" на петото място в класирането.

Каталунците заиграха по-активно в началото на срещата. Постепенно "червено-белите" изравниха играта. В 30-ата Даниел Бенитес стреля много високо при добра акция на домакините. В 32-рата Давид Лопес шутира над гредата след страхотно центриране на Симао Саброза. И Иван Санчес - Рики не беше точен с глава в 45-ата минута.

В 57-ата Алан Ниом сбърка и за малко това не коства откриване на резултата. В 58-ата Раул Родригес изпусна от близко разстояние. В 76-ата Фран Рико изрита топката и вратарят Роберто Фернандес улови. Съдията Иглесиас Вийянуева отсъди двоен удар, въпреки че Рико се опита да изчисти, а не да подаде на вратаря. Тимът на Хоакин Капарос се възползва от ситуацията и успя да отбележи. Симао чукна леко и Мануел Лансароте технично прати топката в мрежата с помощта и на гредата - 0:1.

В 79-ата Рики разигра няколко защитници и от много близо нацели близката греда. В 82-рата Одион Игало получи абсурден втори жълт картон. Съдията му вдигна жълт картон, след като Игало поиска картон за забавяне на играта от вратаря Франсеск Касийяс. Последва втори жълт за продължаващ протест или за някаква обида към рефера.

Снимка: "Марка"