Пропуски на Попето осуетиха отмъщението на Кубан (видео)

Отборът на Кубан регистрира втора загуба от началото на сезона в Премиер лигата. След поражението от шампиона ЦСКА (Москва) с 0:1 преди месец, тимът на Доринел Мунтяну отстъпи със същия резултат и при гостуването си на Локомотив (Москва). Дмитрий Тарасов отбеляза единствения гол за "железничарите". Халфът се разписа с глава след центриране на Александър Самедов в 49-ата минута.

Ивелин Попов игра цял мач за Кубан и беше много активен, но направи най-сериозните пропуски пред вратата на домакините. Българинът два пъти се озова на стрелкова позиция, но в първия случай си поведе лошо топката, а във втората ситуация стреля покрай гредата. По този начин Кубан остана на 8-о място в калсирането с 10 точки, а Локомотив е 4-и с 16. Гостите от Краснодар със сигурност съжаляват, че не можаха да си отмъстят на Леонид Кучук, който до миналия сезон беше начело на Кубан, но скандално напусна клуба и отиде в Локо.

Дебют за Кубан направи привлеченият от Бенфика ляв бек Лоренцо Мелгарехо. Парагваецът игра добре и дори можеше да вкара гол след почивката, но Иля Абаев спаси негов опасен удар.

В първите минути локомотивци се настаниха в половината на Кубан, но продължителните им разигравания по никакъв начин не притесняваха защитата на "жълто-зелените". Мбарк Бусуфа залагаше повече на индивидуални действия, а Александър Самедов и Майкон Маркес оставаха изолирани на двата фланга. Чак в средата на полувремето централният нападател Даме Н'Дойе отправи опасен изстрел, но бранител на гостите спря топката.

Кубан действаше търпеливо, но след 20-ата минута направи няколко показни контри, които като по чудо не завършиха с гол. Първо Ивелин Попов центрира от фаул към Шандао, но бразилецът от няколко метра не уцели вратата. Последваха две спасявания на Александър Беленов след удари на напористия Н'Дойе. Гостите от Краснодар можеха спокойно да поведат преди почивката, когато в разстояние на няколко минути цели 4 пъти завариха неподготвена защитата на Локомотив. Иля Абаев отрази изстрели на Ибрахима балде и Георге Букур, а най-сериозният пропуск бе на Попов, който получи чудесен пас от Букур, но си поведе силно топката и тя отиде в ръцете на Абаев.

Второто полувреме също започна с натиск на домакините и този път той даде резултат. В 49-ата минута Александър Самедов центрира от корнер, а Дмитрий Тарасов се извиси и с глава заби топката в долния десен ъгъл на вратата. Веднага след гола Беленов извади фалцов удар на Майкон, а напречната греда попречи на Роман Шишкин да удвои преднината на Локо.

В следващите минути действията се пренесоха пред вратата на Локо. Абаев изби коварен удар на дебютанта Мелгарехо, а после Ивелин Попов стреля встрани от целта, след като овладя по перфектен начин топката и се освободи от опеката на Ян Дюрица. В 66-ата минута Доринел Мунтяну смени Букур с Джибрил Сисе и Кубан заигра с двама чисти нападатели. Четвърт час преди края добра възможност се откри пред Давид Цораев, но той прати топката в аут.

Въпреки старанието си, гостите не съумяха да стигнат до попадение и напуснаха терена с наведени глави. От следващата седмица те ще играят в още по-сгъстен ритъм, защото започват участието си в груповата фаза на Лига Европа. Първият им мач е в четвъртък срещу Санкт Гален в Швейцария.