Ботев ликува в дербито на Пловдив - дори Галчев не успя да спре вдъхновените канарчета (видео+галерия)

В емоционален мач пред 13 000 зрители, който бе с много единоборства и два червени картона, Ботев надигра с 2:0 Локомотив в дербито на Пловдив.

В герой на сблъсъка се превърна мадагаскарецът Абел Анисе, който реализира и двете попадения.

Второто от тях падна когато жълто-черните бяха в числено намален състав заради червения картон на Борис Галчев още в 27-та минута. Червения цвят видя и играчът на Локо До Кармо, но това стана доста по-късно - в 59-та минута на двубоя.

Канарчетата можеха да открият резултата още в 5-та минута, когато Вандер догони една топка на аутлинията и я центрира, стражът на смърфовете Йордан Господинов се размина с нея, но Ромарио не успя да уцели празната врата след изстрел с глава от 5-6 метра.

Все пак по-настойчивата игра на символичните домакини даде резултат и те откриха резултата чрез Анисе в 18-та минута. Тогава мадагаскарецът получи брилянтен пас с едно докосване от Тодор Неделев и останал очи в очи с противниковия страж Йордан Господинов, не сгреши.

И когато Ботев тотално владееше инициативата на терена, дойде 27-та минута, в която домакините останаха в намален състав. Галчев направи глупаво нарушение при безобидна ситуация в центъра на терена, за което получи втори жълт и респективно червен картон.

Въпреки това при разбъркване в наказателното поле на Локо в 41-та минута, Крачунов за малко не си отбеляза автогол, стреляйки над напречната греда на собствената си врата. Само 120 секунди по-късно последва сериозно разбъркване и в наказателното поле на Ботев, но Грънчаров успя да изчисти топката с шпагат в корнер пред краката на До Кармо.

Втората част започна с пропуск на Локо. В 53-та минута Стаховяк увисна след центриране от корнер, но изстрелът с глава на Мартин Камбуров не намери целта.

Ботев отговори две минути по-късно със скоростна атака по лявото крило, която завърши с втори гол във вратата на Локомотив. Ромарио размина Крачунов и подаде към Анисе, който отблизо покачи на 2:0 за Ботев.

В 59-та минута и смърфовете останаха с 10 човека след червен картон на До Кармо, което предреши крайния победител в двубоя. В тази ситуация реферът Георги Йорданов му вдигна спорен втори жълт картон за симулация, но на ТВ повторенията се видя, че имаше натискане в гърба на нападателя.

Двайсет минути по-късно Локомотив за последен път застраши по-сериозно противниковата врата, когато Диего Фераресо отправи страхотен изстел от 25 метра, но Стаховяк бе на мястото си и изби в корнер.

От своя страна футболистите на Станимир Стоилов заложиха на бързи контраатаки след втория гол и имаха добри възможности за трето попадение, но на няколко пъти липсата на класа в завършващото подаване ги лиши от по-изразителен успех.