Български младежки национал играе 160 минути за два дни

Завидни морални и физически сили показа българският младежки национал Александър Колев, след като за два дни изигра общо 160 минути в мача. Колев в сряда започна като титуляр на стадион Арена Химки за младежкия национален тим на България и заби почетното попадение при поражението с 1:3 от Русия.

Роденият в София Колев беше заменен в 70-ата минута. На следващия ден- в четвъртък, той хвана самолета за Белгия и след близо 2500 километра път директно се появи на стадиона на клубния си отбор Геел. Там треньорът Ерик Франкен вече го беше включил в стартовите 11 за изключително важната среща с Хоогстратен в 6-ия кръг на втора дивизия.

Мачът обаче не започна много добре за Геел и в 19-ата минута техен футболист получи червен картон, а резултатът стана 0:1. Това принуди треньорът Франкен да върне българския нападател като ляв защитник, но въпреки това Колев не се уплаши от непривичната позиция и се раздаде 90 минути. Медиите в Белгия не останаха равнодушни към постижението на нашия и му отделиха подобаващо внимание. В крайна сметка Геел обърна с 2:1 противника и записа първи успех през сезона.

"Невероятно е да се върна от Москва и да бъда част от първата победа на отбора ни. Сигурен съм, че това е само началото. Ние сме качествен отбор и ще наваксаме изоставането, е цитиран Колев от вестник Газет ван Антверпен. Да играя два мача за два дни с пътуването през такова разстояние беше истинско изпитание за моите сили и съм щастлив, че се представих на ниво".