Гол от центъра не помогна на Живко Миланов и Том срещу разярения Спартак (видео)

Българският защитник Живко Миланов игра цял мач за Том при гостуването на Спартак (Москва), но не успя да помогне на тима си да избегне загубата. Том отстъпи с 1:2, което бе седмо поражение от седем мача за състава на Анатолий Давидов. В същото време спартаковци отчасти се реваншираха пред феновете си за позорното отпадане от Санкт Гален в Лига Европа. Отборът на Валерий Карпин вече е втори в класирането с 14 точки, колкото имат още Зенит и Ростов. Лидер с актив от 17 точки е ЦСКА (Москва).

Гостите имаха щастие да поведат в самото начало с рядко срещан гол. Защитникът Владимир Риков изпълни фаул почти от центъра, топката мина между няколко футболисти и заблуди вратаря Сергей Песяков, който само изгледа как се забива в мрежата. Този развой на събитията стъписа домакините, а техните фенове бурно освиркваха част от играчите.

Все пак, към края на полувремето натискът на Спартак се засили и след няколко пропуска, резултатът бе изравнен. Това стана в 45-ата минута, когато Евгений Макеев центрира и Юра Мовсисян се разписа с глава.

След почивката действията се водеха изцяло в половината на Том. Логичното се случи в 76-ата минута и опълчението на гостите капитулира. Тино Коста центрира от фаул, Павел Яковлев скочи най-високо и за втори път простреля Петер Вашек.