Рома разби Верона и показа, че времето на Ники Михайлов е дошло (видео)

Николай Михайлов остана резерва при загубата на своя Верона с 0:3 при гостуването на Рома в среща от втория кръг на Серия "А". "Вълците" изковаха успеха след почивката. Първо Фабрицио Качаторе си отбеляза автогол в 56-ата минута, а след това Миралем Пянич в 59-ата минута и новото попълнение Адем Ляич (66) решиха спора.

Българският национален вратар не започна, защото досега се възстановяваше от контузия, а и не е свикнал с новите си съотборници. С изявите си обаче титулярът Рафаел показа, че не заслужава да е първи избор на треньора. Бразилецът е като легенда за клуба, тъй като е там от шест години, но днес носи вина за два от трите гола. Той спаси няколко положения, които всеки страж би трябвало да отрази. В 56-ата минута обаче Рафаел се оказа безпомощен, след като остро центриране на Майкон се отби в крака на Качаторе и прелетя над главата му в далечния ъгъл - 1:0 за Рома.

Три минути по-късно вратарят на Верона беше издебнат от Пянич, който го наказа с прехвърлящ удар от извън наказателното поле. В 66-ата минута Ляич ознаменува с попадение дебюта си за столичани, след като също с далечен изстрел прати топката в близкия на стража ъгъл за 3:0.

Гостите от Верона стигнаха само до една греда на Емил Халфредсон в 77-ата минута.

Сега ни очаква пауза заради световните квалификации. Битката в калчото се подновява след две седмици, когато се очаква Михайлов да е титуляр при домакинството на Сасуоло.

Снимка: Getty Images/Guliver