Запомняща се първа победа за Кристъл Палас след завръщането в елита

Новакът в Премиър лийг Кристъл Палас записа първа победа в елита, след като надделя с 3:1 над Съндърланд на "Селхърст Парк". Даниел Габидон (9'), Дуайт Гейл (79') от дузпа и Стюарт О'Кийфи донесоха радост на феновете на "орлите", а Стивън Флетчър (64') даде за миг надежда на "черните котки", които в крайна сметка трябваше да преглътнат втората си загуба от началото на сезона. Гостите завършиха двубоя с човек по-малко заради червения картон на капитана Джон О'Шей.

Още в 9-ата минута домакините излязоха напред в резултата след малко щастлив гол, който дойде след изпълнение на ъглов удар. Центрирането отляво на Кампаня доведе до разбъркване в наказателното поле на гостите, топката отскочи от краката на Челустка след това рикошира в Габидон и попадна в мрежата - 1:0. Въпреки че домакините продължиха да бъдат по-добрия отбор на "Селхъртс Парк", селекцията на Паоло ди Канио стигна до равенството в 64-ата минута. Джак Колбек центрира добре от ляво, а резервата  Стивън Флетчър засече с глава, пращайки топката в левия ъгъл на вратата на Сперони. В 78-ата минута капитанът на "черните котки" Джон О'Шей сътвори невероятно безумие, препъвайки Дуайт Гейл. Лий Пробърт посочи бялата точка и показа директен червен картон на централния бранител. Гейл реализира 11-метровия наказателен удар за 2:1. В добавеното време резервата Сюарт О'Кийфи оформи крайното 3:1 след страхотен изстрел от границата на наказателното поле.

Така Кристъл Палас записа първа победа от началото на сезона. Съндърланд пък стартира повече от разочароващо, като до момент "черните котки" имат едва една точка.